Jakie łóżko będzie najlepsze dla nastolatka?

Jakie łóżko będzie najlepsze dla nastolatka?

Łóżko jest jednym z ważniejszych, o ile nie najważniejszym elementem, wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. Istnieje wiele ich rodzajów: mogą być pojedyncze, piętrowe bądź z tzw. „antresolą”. Zależnie od wielkości pomieszczenia, inny typ sprawdzi się najlepiej.

Oczywiście, jeżeli pokój jest duży i przestronny, idealnym wyborem będzie łóżko jednopoziomowe, któremu nie będzie towarzyszyło ryzyko „wypadnięcia” z niego dziecka z dużej wysokości. Najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo oraz komfort jaki zapewnia. Warto zwrócić uwagę na zakup porządnego materaca, który zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa, a tym samym wygodę podczas snu.

Kolejną kwestią jest materiał z jakiego zostało wykonane oraz jego kolorystyka, co jednak jest zależne w pełni od upodobań dziecka. Czasem warto zabrać je z sobą na poszukiwania tego jedynego, najlepszego modelu łóżka. Ostatecznie to właśnie ono będzie na nim spało i ma się czuć w nim dobrze pod każdym względem. Dodatkową zaletą jest poczucie dziecka, że liczymy się z jego zdaniem – co może zaowocować znaczną poprawą relacji (bardzo ważna kwestia w przypadku dorastających i ciągle buntujących się dzieci).

1. Łóżka pojedyncze

Bardzo dobry wybór dla osób posiadających jedno dziecko, którego pokój jest przynajmniej średnich rozmiarów. Warto sięgać po naturalne materiały, a więc produkty wykonane z drewna. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by było wykonane całkowicie z metalu. Wszystko zależy od możliwości finansowych, upodobań oraz stylu w jakim urządzony jest pokój. Jest to z założenia najprostszy konstrukcyjnie model łóżka.

Przeczytaj również:   Odpylacze przemysłowe: jak działają i na co zwracać uwagę?

2. Łóżka podwójne (w tym piętrowe)

Jest to bardzo ciekawa kategoria łóżek – bowiem określenie „podwójne” kojarzy się niemal natychmiast z łóżkiem piętrowym. Nie jest to jednak zasada, ponieważ można zdobyć na rynku modele, których projekt uwzględnia drugi materac chowany niejako w szufladzie pod łóżkiem. Co ciekawe, tego typu konstrukcja na pierwszy rzut oka praktycznie nie odbiega od klasycznego łóżka pojedynczego. Może pełnić rolę dodatkowego posłania w przypadku gdy, np. do dziecka przychodzą znajomi i ktoś zostaje na noc. Zdecydowanie, będzie to atrakcyjne rozwiązanie w takim przypadku. Wielu z nas przecież do tej pory pamięta te wielogodzinne rozmowy z przyjaciółmi, do późnych godzin nocnych, odbywających się po ciemku (w czasie kiedy już mieliśmy spać).

Przeczytaj również:   Jak wybrać nożyce do żywopłotu?

3. Łóżka z antresolą

Cechą różniącą ten typ łóżek, od łóżek piętrowych jest występowanie w nim jednego miejsca sypialnego, znajdującego się niejako na pierwszym piętrze. Poniżej zostaje zwolniona przestrzeń, którą można wykorzystać do ustawienia w niej dodatkowych szafek, komody, biurka z komputerem oraz krzesła komputerowego. Oczywiście aranżacja tej przestrzeni jest w pełni zależna od Ciebie. Istnieją też propozycje gotowe, gdzie to projektant mebli określił składowe niższego poziomu. Jest to idealny wybór do mniejszych pomieszczeń, które łatwo „zagracić”. Dziecko powinno mieć miejsce do nauki, zabawy i rozwijania swoich zainteresowań – możliwie optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, zdecydowanie ułatwi jej stworzenie. Jest tylko jedna kwestia, która może utrudnić montaż tego typu łóżka, a mianowicie wysokość na jakiej znajduje się strop (optymalna wartość to 2,5-2,6 metra wysokości).

Przeczytaj również:   Jak znaleźć dobrego dewelopera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *